اینجانب عباس عباسی قهرمانلو دکتری تخصصی (PhD) اپیدمیولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل می باشم.

بنده سال ۱۳۸۶ وارد دانشگاه شدم و رشته کارشناسی اینجانب مدیریت خدمات بهداشتی درمانی بود. بنا به دلایلی تصمیم گرفتم در ادامه تحصیل وارد رشته اپیدمیولوژی شوم. با تلاش بسیار زیاد توانستم همان سال اولی که کنکور ارشد شرکت کردم با رتبه ۱۲ دانشگاه علوم پزشکی تهران قبول شوم اما پیمودن این مسیر برای من بسیار سخت بود. شاید باورتان نشود که چند ماه مانده به کنکور یکی از بزرگترین آرزویهایم دیدن یک دانشجوی ارشد اپیدمیولوژی از نزدیک بود. حدود یک ماه مانده به کنکور ارشد، به دوستانم قول داده بودم که در صورت قبولی کاری خواهم که هیچ داوطلب اپیدمیولوژی سختی خاصی برای پیدا کردن منابع و بطور کلی بدست آوردن اطلاعات اولیه از این رشته متحمل نشود (به اندازه بنده سختی نکشد). ابتدا با موسسات همکاری کردم و بعدها پس از قبولی در مقطع دکتری تخصصی با تشکیل وبلاگ و نهایتا تاسیس سایت اقدام به مشاوره و راهنمایی به داوطلبین این رشته کردم. ضمن اینکه با تالیف چندین کتاب در زمینه آمادگی برای کنکورهای ارشد و دکتری اپیدمیولوژی اعتقادم بر این است که راه را برای قبول شدن بسیار هموار کرده ایم(هم ارشد و هم دکتری).

قصه تحصیل بنده و تجربه هایی که کسب کرده ام نیز بسیار طولانی است اما در محضر اساتید بزرگ دانشگاه علوم پزشکی تهران در مقطع ارشد و دانشگاه علوم پزشکی ایران در مقطع دکتری کسب تجربه نموده ام و سرانجام دوره تحصیلات بنده در ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۸ با دفاع پایان نامه به اتمام رسید. البته ناگفته نماند که سال ۱۳۹۴ در فراخوان بورسیه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل شرکت نمودم و نهایتا قبول شدم و پس از اتمام تحصیلات نیز بعنوان عضو هیات علمی این دانشگاه شروع به فعالیت در دانشکده بهداشت نمودم. هیچ وقت فکر نکنید مسیری که بنده و امثال بنده طی کرده ایم خیلی راحت بوده است. سختی های زیادی متحمل شدم اما لطف خدا شامل حال بنده شد.

در حال حاضر با توجه به گستردگی فعالیت هایمان تقریبا هر چیزی که داوطلب این رشته نیاز دارد در دسترسش می باشد. ما علاوه بر این سایت‏ از سال ۱۳۹۷ نیز اقدام به برگزاری آزمونهای اینترنتی نموده ایم که فعلا برای آزمون ارشد این آزمون ها برگزار می شوند و نتایج آزمون ۱۳۹۸ نشان داد که ۶ نفر از رتبه های زیر ده از داوطلبین آزمونهای ما بودند.

اما هدف اینجانب تنها کمک به قبول شدن داوطلبین در آزمونهای ارشد و دکتری نمی باشند، سعی ما بر این است که این سایت محیطی برای برقراری ارتباط بین دانشجویان و فارغ التحصیلان و داوطلبان اپیدمیولوژی باشد که در زمینه های مختلفی باب همکاری بین این افراد ایجاد شود. علاوه بر آن محیطی برای همکاری در زمینه نوشتن مقالات و پاسخ گویی به سوالات بازدیدکنندگان در مورد مقاله نویسی، روش تحقیق، و سایر مباحث در مورد این رشته بوجود بیاوریم. بطور کلی هدفهای عمده این سایت را می توان به شرح زیر نوشت:

۱) ایجاد محلی برای تبادل اطلاعات در زمینه اپیدمیولوژی، روش تحقیق، آمار، خبر رسانی همایش های مرتبط و آزمون های مهم، راهنمایی و مشاوره در خصوص آزمون های ارشد و دکترای اپیدمیولوژی، مشاوره در خصوص نوشتن مقاله، پروپوزال و انجام آنالیز آماری و سایر مباحث مرتبط

۲)ایجاد محیطی برای تبادل تجربه و اطلاعات بین قبولین آزمونهای اپیدمیولوژی در مورد آزمون و همچنین روش تحقیق و مقاله نویسی و… که این امر با همکاری شما بازدیدکنندگان گرامی میسر خواهد بود.

۳)پاسخگویی به سوالات بازدیدکنندگان محترم در زمینه های مختلفی که در مورد این رشته مطرح می باشد.

۴) به اشتراک گذاری فایل های مفید در خصوص آزمونهای ارشد و دکتری اپیدمیولوژی، مقاله نویسی و روش تحقیق و آزمونهای آماری

امید است که با راه اندازی این سایت بتوانیم نقشی هر چند کوچک در ارتقای اپیدمیولوژی در ایران داشته باشیم.

ارادتمند

فوتر سایت

error: نمی توانید این متن را کپی کنید!