تبلیغات
سایت شخصی عباس عباسی قهرمانلو - فایل ها و کتابهای مفید اپیدمیولوژی و آمار زیستی و روش تحقیق
اپیدمیولوژی برای همه

فایل ها و کتابهای مفید اپیدمیولوژی و آمار زیستی و روش تحقیق

تاریخ:دوشنبه 25 دی 1396-10:43 ق.ظ

بنا به درخواست فایلهایی که توسط بازدیدکنندگان وجود داشت و همچنین به پیشنهاد یکی از دوستان پستی را با عنوان دانلود فایلها و کتابهای مفید ایجاد کردیم. در صورتی که فایلی را برای کنکور مد نظر داشته باشیم در فایل مرتبط با کنکور(ارشد یا دکتری) بارگذاری می کنیم و سایر فایل ها را در این پست جهت دانلود ارایه می دهیم. 

این پست مدام به روز می شود و فایل ها و کتابهای بیشتری برای دانلود قرار می گیرند. از تعداد فایلهای قرار داده شده می توانید به اضافه شدن فایل جدید پی ببرید. 

تعداد فایلهای قرار داده شده جهت دانلود: 37 فایل

جهت دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید. 


 1- فایل زیر در خصوص طراحی پرسشنامه اینترنتی است که احتمالا مورد استفاده زیادی در آینده نزدیک در کشور خواهد داشت. 

 دانلود آموزش کامل طراحی پرسشنامه اینترنتی

2- فایل زیر خلاصه ای در خصوص آموزش استیتا است. برای مطالعه بیشتر و کامل تر می توانید به کتب مربوطه مراجعه کنید اما همین فایل نیز تا حدی پوشش مناسبی از بحثهای آماری دارد. 

دانلود آموزش فارسی STATA

 

3- کتاب زیر بصورت سلف لیرنینگ و بیانی ساده و روان نوشته شده است و معمولا اساتید و دانشجویان دکتری اپیدمیولوژی این کتاب را خوانده اند. با مطالعه این کتاب بصورت عمیق مفهوم رگرسیون لجستیک و کاربردهای آنرا می توان فرا گرفت: 

دانلود کتاب Logistic Regression A Self-Learning Text نویسنده: David G. Kleinbaum

 

4- از آنجا که بسیاری از دانشجویان اپیدمیولوژی همیشه دنبال کتاب جامعی در خصوص رگرسیون می باشند احساس کردم این کتاب شاید بتواند برای اکثریت دانشجویان قابل استفاده باشد. این کتاب به معرفی مفصل انواع مختلف روشهای رگرسیون در آمار زیستی می پردازد(شامل رگرسیون خطی، لجستیک، بقا و repeated measures) . امیدوارم مورد استفاده دانشجویان قرار گیرد: 

دانلود Regression Methods in Biostatistics

 

 5- فایل زیر با عنوان "چگونه یک مقاله علمی بنویسیم" منتشر شده است. این فایل توضیحات کلی در خصوص ساختار مقاله و هر یک از قسمتهای اصلی آن داده است که در همه علوم تقریبا مشابه است و می تواند در علوم پزشکی نیز مورد استفاده قرار گیرد. این فایل می تواند برای دانشجویانی که تازه وارد مقطع ارشد شده اند مورد استفاده قرار گیرد. 

دانلود آموزش مقاله نویسی علمی

 

6- امروزه دقت در نوشتن مقالات اهمیت روزافزونی پیدا کرده است و در این بین توجه به سرقت ادبی(Plagiarism) اهمیتی ویژه دارد که متاسفانه برخی مواقع اساتید بزرگ نیز گرفتار آن می شوند. در این باب فایلی دو صفحه ای با عنوان  Plagiarism: What It Is and How to Avoid It را در این قسمت آپلود کرده ام. در این فایل علاوه بر توضیحات لازم مثال های خوبی هم آورده که نشان می دهد یک جمله را از مقاله دیگر چگونه باید بنویسیم که سرقت ادبی محسوب نگردد. 

دانلود سرقت ادبی(Plagiarism) در نگارش مقالات

 

 

7- عده ای از دوستان در خصوص نمونه گیری و انواع روشهای ان سوال پرسیده بودند. بخاطر راحتی کار از منابع فارسی که بصورت چکیده  خلاصه باشند جهت پاسخگویی استفاده می کنیم. در همین باب فایل زیر با عنوان نمونه گیری و انواع روشهای آن آماده شده است. امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار گیرد. 

دانلود نمونه گیری و انواع روشهای آن  

8- بنا به درخواست بازدید کنندگان فایل pdf کتاب گوردیس ویرایش پنجم را می توانید از این وبلاگ دانلود نمایید. لام به توضیح است که این کتاب توسط دکتر حسین صباغیان و دکتر کورش هلاکویی نائینی ترجمه شده است و توسط انشتارات گپ به بازار عرضه شده است. برخی از دوستان در خصوص تقویت زبان برای آمادگی برای خواندن کتابهای انگلیسی که در دوره ارشد تدریس می شوند سوال پرسیده بودند. به نظر بنده بهتر است برای این منظور همین کتاب خوانده شود چون متن آسانی دارد و همین اینکه ترجمه فارسی آن موجود است. من باب آشنایی با واژه های پرکاربرد در اپیدمیولوژی این کتاب می تواند کمک کننده باشد. 

دانلود فایل انگلیسی اپیدمیولوژی گوردیس- 5th edition    


9- مقاله Evolution of the Cohort Study از سری مقالات آموزشی مطالعات کوهورت در مجله Epidemiologic reviews می باشد. لازم به ذکر است که در دوره 20 و  شماره یک این مجله در سال 1998 کل مقالات راجع به مطالعات کوهورت بود که افراد سرشناس این مقالات را به رشته تحریر درآورده اند. بعضا دیده شده که این مقالات در آزمون دکتری در درس اصول و روش های اپیدمیولوژی مد نظر طراحان سوال قرار گرفته و از آنها سوال طرح می شود. از مقاله فوق مروری بر تاریخچه و آشنایی با اصطلاحات و ترمینولوژی مطالعات کوهورت اهمیت زیادی دارد و در ضمن جدول یک از این مقاله نیز بصورت خلاصه و مفید به روش های آنالیز در این مطالعات اشاره کرده است که شایان توجه است. سایر مقالات این شماره نیز به مباحث دیگر در مطالعات کوهورت پرداخته اند.

                                                   دانلود مقاله  Evolution of the Cohort Study

 

10- امروز کتابی در مورد آنالیز بقا در علوم پزشکی را برای دانلود بارگذاری نموده ایم. این کتاب به صورت تخصصی به بحث بقا می پردازد و تمامی مباحثی که در اپیدمیولوژی با آنها سروکار داریم در این کتاب مطرح شده است. با توجه به اینکه برخی دوستان در این زمینه فعالیت می کنند امیدوارم این کتاب بتواند مورد استفاده این دوستان قرار گیرد. 

دانلود کتاب Modelling Survival Data in Medical research


10- کتاب Medical Statistics کتابی با حجم کم و البته متن روان است که نوع نگارش آن به گونه ای است که می تواند برای دانشجویان و داوطلبان آزمونهای اپیدمیولوژی مفید باشد. تا فصل 5 مباحث ابتدایی و پایه آمار تشریح شده اند و فصول 6، 7، 8 در خصوص مباحث آماری مربوط به دوره ارشد می باشد. سایر فصل ها نیز بیشتر مرتبط با مباحث پیشرفته آماری است که می تواند در آزمونهای دکتری مد نظر باشد. در هر حال مطالعه این کتاب با توجه به حجم آن بسیار مفید می تواند باشد و تصمیم گرفتیم که این کتاب را برای دانلود قرار دهیم. 


دانلود کتاب Medical Statistics Fourth Edition: A Textbook for the Health Sciences


11- همانطور که می دانید فرهنگ اپیدمیولوژی سالهاست که منبع طرح قسمتی از سوالات ارشد و دکتری اپیدمیولوژی می باشد. با اینکه ترجمه فارسی این فرهنگ موجود است اما باید توجه داشت که ترجمه فارسی به طور مرتب به روز نمی شود و بعضا دیده می شود که اساتید طراح سوال از واژه های جدیدی که در کتابها وجود ندارد سوال طرح می کنند که معمولا منبعی که استفاده می کنند همین کتاب به روز شده فرهنگ است. این مورد بیشتر در مورد سوالات دکتری صدق می کند.  لذا ویرایش ششم این فرهنگ را برای دانلود قرار داده ایم.  


دانلود ویرایش ششم فرهنگ اپیدمیولوژی


12- یکی از جزوه هایی که اکثر دانشجویان در آزمون دکتری و حتی ارشد دنبال آن هستند جزوه جناب آقای دکتر متولیان است. این جزوه که درباره اصول اپیدمیولوژی می باشد اکثرا از کتاب بیاند است اما در لابلای آن مباحثی از سایر کتابها نیز عنوان شده است. علی رغم اینکه جزوه بصورت کلاسی نوشته شده است اما حاوی نکات بسیار خوبی است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد. خصوصا داوطلبان دکتری برای مرور نهایی می توانند از این جزوه استفاده نمایند. 

دانلود جزوه اصول و روشهای اپیدمیولوژی دکتر متولیان 


13- اکثر دانشجویانی که داوطلب مقطع ارشد اپیدمیولوژی هستند با بحث احتمالات و مخصوصا توضیحات آن در کتاب رفرنس معرفی شده مشکل دارند و همیشه سوال می کنند که کتاب مناسب دیگری وجود ندارد؟ امروز تصمیم گرفتم کتاب امار و احتمال خانم دکتر نرگس عباسی از انتشارات پیام نور را برای دانلود قرار دهم. این کتاب چون برای دانشجویان پیام نور نوشته شده است با زبانی بسیار روان و توضیحاتی مفصل به مباحث آماری پرداخته است. با حجم مناسبی که این کتاب دارد می تواند مورد استفاده دانشجویان قرار گیرد. 

دانلود کتاب آمار و احتمال - عباسی 


14-  دوستان عزیز توجه داشته باشند که همه ساله چند سوال خیلی سخت از مبحث مطالعات مورد شاهدی در آزمونهای دکتری اپیدمیولوژی طرح می گردد که در هیچ کتاب رفرنسی وجود ندارند. با توجه به تجربه ای که در پاسخگویی به سوالات تشریحی کنکور(کتاب پاسخنامه تشریحی IQB اپیدمیولوژی) داشته ام تعدادی از این منابع را پیدا کردم که البته در مقطع دکتری نیز اساتید برخی از آنها را تدریس می کنند. سه فایل زیر از آن دسته مباحثی است که بشدت مورد علاقه یکی از اساتید طراح است و ایشان تاکید داشتند که همیشه از این سه مقاله سوال می دهند. با توجه به زمان باقیمانده برای کنکور اگر زمان کافی ندارید حتما چکیده این سه فایل را مطالعه نمایید. 

دانلود مقالات مطالعه مورد شاهدی، مقاله اول ،   مقاله دوم ،   مقاله سوم15- امروز دو مقاله در خصوص آنالیز مطالعات case cohort را برای دانلود آماده کرده ام. دوستان توجه داشته باشند که با توجه به نوع طرح ریزی مطالعات مورد شاهدی معمولی، مورد شاهدی لانه گزیده و مورد همگروهی، در هر یک از این سه نوع، روش محاسبه نسبت شانس متفاوت است. فعلا روش های محاسبه در مطالعات مورد همگروهی را برای دانلود قرار می دهیم. در ادامه مابقی مقالات مربوط به سایر روش ها را نیز سعی می کنیم در سایت قرار دهیم. در ضمن مطالعه قسمتی از فصل اول بیاند و قسمتی از فصل 7 که در مورد مطالعات مورد شاهدی بر مبنای یک همگروه مشخص می باشد برای درک بهتر این مقالات بسیار ضروری است. 

دانلود مقالات case-cohort، مقاله اول، مقاله دوم 


16- فایلی که امروز برای بارگذاری انتخاب کرده ایم مقاله ای فارسی در خصوص تحلیل جداول توافقی است. این مقاله توسط دکتر اصغری و همکارانشان نوشته شده است. مطالعه این مقاله می تواند درک فصل هشتم بیاند را راحت تر کند. برخی مطالبی که این مقاله به آن اشاره کرده است در هیچ منبع فارسی تاکنون موجود نبوده است. به نظر بنده می تواند به دانشجویان عزیز کمک کننده باشد. 

دانلود مقاله تحلیل جداول توافقی


17- امروز کتاب  Epidemiology Study Design and Data Analysis را برای بارگذاری انتخاب کردیم. در نوع خود این کتاب بسیار جالب است. این کتاب از انتشارات آکسفورد است و بطور دقیق به نحوه دیزاین  و آنالیز انواع مطالعه ها پرداخته است. در خصوص هر یک ا مطالعات نیز به بررسی نقاط ضعف و قوت آن پرداخته است. در فصل چهاردهم کتاب به روش های آماری پرداخته که با کامپیوتر قابل اجرا هستند از قبیل روش بوت استرپ و .... در نوع خود کتاب جالبی است امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار گیرد. 

دانلود کتاب Epidemiology Study Design and Data Analysis


18- کتابی که امروز بارگذاری می کنیم  ADVANCED MEDICAL STATISTICS است، کتابی در حد پیشرفته که در قسمت سوم آن به مسایل آماری خاص اپیدمیولوژی پرداخته شده است از قبیل ژنتیک اپیدمیولوژی، مدل کپچر ری کپچر، مدلهای آماری بیماریهای عفونی و .... در نوع خود کتاب بسیار کاربردی و جالبی است امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار گیرد. 

دانلود کتاب ADVANCED MEDICAL STATISTICS


19- امروز تصمیم گرفتیم کتاب مشهور handbook of epidemiology  را برای دانلود در اختیار دوستان قرار دهیم. این کتاب کاملترین و جامع ترین کتاب اپیدمیولوژی است که تمامی جنبه های علمی  و پایه و پیشرفته آن را شامل می شود و با 2480 صفحه کتابی قطور و بزرگ به شمار می رود. این کتاب برای اولین بار در سال 2004 نگاشته شد و در سال 2014 ویرایش دوم آن عرضه شد که نسبت به ویرایش اول فوقا العاده تغییرات زیادی داشت و مطالبی خیلی زیادی به آن اضافه گردیده است. ما نیز در این سایت ویرایش دوم کتاب را برای دانلود قرار می دهیم. به نظر بنده مطالعه مفاهیم پایه (بخش اول) و مفاهیم متدولوژی(بخش دوم) کمک بسیار زیادی به دانشجویان اپیدمیولوژی می کند. 

دانلود کتاب handbook of epidemiology


20- چندی پیش همکار و دوست گرامی جتاب آقای دکتر محمدپوراصل لطف کردند فایل کتابی با عنوان English for Writing Research Papers را برای بنده ارسال کردند. ا ایشان خیلی ممنونم. بنده نیز تصمیم گرفتم این کتاب مفید را امروز برای دانلود قرار دهم. این کتاب دو بخش دارد اول به مهارت های نوشتن می پردازد و در بخش دوم قسمت های مختلف مقاله را و چگونگی نوشتن آنها را شرح می دهد. خیلی کتاب خوب  مفیدی است و نگارش آن نیز خیلی روان و ساده است. مطالعه بخش دوم این کتاب خیلی می تواند به دانشجویان اپیدمیولوژی و سایر رشته ها  کمک کند. ذکر انواع مثال ها در لابلای توضیحاتی که در کتاب داده شده یادگیری آنرا راحت تر کرده است. امید که این کتاب بتواند مورد استفاده دوستان قرار گیرد. 

دانلود English for Writing Research Papers


21- یکی از دوستان کتاب اپیدمیولوژی محیط درخواست کرده بودند که بنده توانستم این کتاب را پیدا کنم امیدوارم مورد استفاده ایشان و سایر دوستانی که نیاز دارند قرار گیرد. 

دانلود کتاب اپیدمیولوژی محیط 


22- شاید خیلی از دوستان با کتاب Statistics for Epidemiology تالیف Nicholas P. Jewell آشنایی داشته باشند. این کتاب مفاهیم آماری مرتبط با اپیدمیولوژی را با بیان خیلی خوبی مطرح کرده است. در برخی دانشگاههای کشور برای دانشجویان ارشد اپیدمیولوژی این کتاب تدریس می شود و در برخی هم برای دانشجویان دکتری. این کتاب اگر همزمان با Epidemiology beyond the basics مورد مطالعه قرار گیرد درک و فهم از مفاهیم اپیدمیولوژی را بیشتر می کند. در کل هفده فصل دارد و بجز دو فصل اخر که کمی ثقیل نگاشته شده اند باقی فصل های بسیار مفید هستند. مطالعه این کتاب قویا توصیه می شود اما ممکن است برای امادگی کنکور کمی سخت و سنگین باشد. البته بعضا دیده می شود سوالاتی که ادر درس اصول اپیدمیولوژی و آمار طراحی می شوند از این کتاب هستند اما می شود آن سوالات را با مطالعه کتب دیگر نیز پاسخ داد. بنابراین این کتاب را به عنوان منبع کنکور معرفی نمی کنم. انشالله که مفید واقع شود. 

دانلود Statistics for Epidemiology-Nicholas P. Jewell

23- شاید خیلی از دوستان در خصوص پایگاه ISI اطلاعات کافی نداشته باشند. فایلی فارسی زیر که در  این زمینه است را  برای دانلود قرار دادیم انشالله که مفید باشد. 

دانلود فایل آشنایی با پایگاه اطلاعاتی ISI 

24- برخی از دوستان راجع به  DOI سوال پرسیده بودند. فایل زیر در سه صفحه و به زبان فارسی  DOI  را توضیح می دهد. البته متاسفانه اکثرمجلات داخلی از داشتن این شناسه محروم هستند. 

دانلود فایل آشنایی با DOI


25- امروزه کار با نرم افزار R بین دانشجویان و اساتید اپیدمیولوژی کم کم رونق گرفته است. بنابراین آشنایی با این نرم افزار و روش های کار با آن ضروری است. برای امروز دانلود کتاب آموزش داده کاوی با R را انتخاب کرده ام.  بحث داده کاوی data mining از مباحث مهم در اپیدمیولوژی می باشد. همچنین یکی از 10 حوزه برتر فناوری اطلاعات به شمار می آید. نسخه انگلیسی کتاب در سال 2011 چاپ شده است. این کتاب  توسط اعضای تیم data miner ترجمه شده است. در این قسمت ما هم نسخه انگلیسی و هم نسخه ترجمه شده را برای استفاده عزیزان قرار می دهیم. انشالله که مفید باشد. 

دانلود نسخه انگلیسی data mining with R

دانلود نسخه فارسی data mining with R


26- دوستان، امروز دو فایل بسیار مهم در زمینه روشهای آماری  برای آپلود انتخاب کرده ام. یکی از این فایلها روشهای آماری در اپیدمیولوژی(SME) و دیگری روشهای پیشرفته آماری در اپیدمیولوژی(ASME) می باشد. این دو فایل در قالب کورسهای آموزشی برای دوره مستر اپیدمیولوژی در London school of hygiene and tropical medicine  و گروه اپیدمیولوژی آن در سال 2001 تدریس شده است. ظاهرا جناب آقای دکتر حقدوست این فایلها را از آنجا آورده اند و در حال حاضر این دو فایل در برخی دانشگاهها مثل کرمان و تهران در دوره دکتری تدریس می شود. این دو فایل در قالب دروس مطالعات مورد شاهدی و کوهورت تدریس می شوند که حاوی مثالهای مطالعات بزرگ در این دو زمینه می باشد. این دو فایل علاوه بر افزایش اطلاعات آماری شما سرشار از تمرین ها و حل المسایل با STATA می باشد که می تواند منبع بسیار خوبی برای یادگیری این نرم افزار نیز باشد. 

دانلود SME

دانلود ASME


27- امروز کتاب fundamental of clinical trials را که با بیانی ساده کارآزمایی بالینی را تدریس می کند برای دانلود انتخاب کردیم. کتابی بسیار مناسب برای عمق بخشیدن به دانسته های کارآزمایی بالینی. این کتاب سالهاست مورد توصیه اساتید برای مطالعه است و همچنین در برخی دانشگاهها نیز این کتاب به عنوان رفرنس معرفی می شود. 

دانلود fundamental of clinical trials

28- دو کتاب نسبتا قدیمی مطالعات مورد شاهدی و کوهورت را در این قسمت برای دانلود انتخاب کردیم. این دوکتاب از انتشارات IARC می باشند که با نام روش های آماری در تحقیقات سرطان چاپ شده اند که یک جلد آن مربوط به طراحی و آنالیز کوهورت و دیگری موردشاهدی است.  این دو کتاب با دید اماری نگاشته شده اند و مطالب پیشرفته آماری زیادی دارند و همراه با مثال های واقعی هستند. در هر حال مطالب مورد استفاده زیادی هم دارند که می تواند برای دانشجویان اپیدمیولوژی مفید واقع شود. 

دنلود کتاب case control

دانلود کتاب cohort

29- بسیاری از داوطلبین دکتری و تقریبا تمامی دانشجویان مقطع ارشد در نوشتن CV برای ارایه به مراکز تحقیقاتی و مصاحبه دکتری و ... مشکل دارند. امروز فایل خوبی در این زمینه پیدا کردیم و آنرا جهت استفاده داوطلبین در سایت قرار دادیم. 

چگونه کارنامه آموزشی، پژوهشی و اجرایی بنویسیم؟ 


30- امروز کتاب بسیار مناسب و خوبی را برای دانلود انتخاب کردم که با حجم نسبتا کوتاه تقریبا تمامی روشهای آماری مطرح در اپیدمیولوژی را مطرح کرده است. این کتاب در دانشگاه ع پ تهران جزو کتابهای توصیه شده دکتر مجدزاده برای دوره های ارشد و دکتری بوده است با اینکه قدیمی است اما مطالب آن بسیار کاربردی است. 

دانلود کتاب  (Statistical Methods for Comparative Studies (Techniques for Bias Reduction   

31- امروز کتاب خیلی خاصی را بصورت اتفاقی پیدا کردم و به نظرم برای تمامی دانشجویان اپیدمیولوژی می تواند مفید باشد. البته با توجه به حجم کمی که دارد حتی می توان برای آزمون دکتری نیز آنرا مطالعه کرد چون تا آنجا که اطلاع دارم تنها کتابی است که ویژه آنالیز bias  در اپیدمیولوژی است. به هرحال امیدوارم این کتاب بتواند مورد استفاده دوستان قرار گیرد. 

دانلود کتاب Applying Quantitative Bias Analysis to Epidemiologic Data


32- امروز کتاب بینظری برای دانلود انتخاب کردیم. آنالیز کاربردی داده های طولی در اپیدمیولوژی کتابی است که به صورت کاملا تخصصی و البته بسیار روان و با توضیحات کافی نگاشته شده است. ویژگی بسیار خوب این کتاب این است که کار با نرم افزاهای مختلف را نیز آموزش می دهد. بنده که از دیدن این کتاب بسیار خوشحال شدم و در اولین فرصت از آن پرینت می گیرم تا استفاده کنم. توصیه ام به تمامی دانشجویان اپیدمیولوژی مطالعه این کتاب بی نظیر است. 

دانلود کتاب  Applied Longitudinal Data Analysis for Epidemiology


33- امروز کتاب بسیار خوب Modern Methods for Epidemiology را برای آپلود انتخاب کردیم. کتابی که در سال 2012 چاپ شده اما موضوعات کاملا جدید و البته مختص اپیدمیولوژی در آن بحث شده از بحث های تخصصی روی نمودارهای علیتی گرفته تا G estimation و Statistical Interactions and Gene-Environment joint effect. این کتاب به دلیل تخصصی بودن موضوعات مطرح شده می تواند برای خیلی از دانشجویان ارشد و مخصوصا دکتری اپیدمیولوژی کمک کننده باشد. 

دانلود کتاب Modern Methods for Epidemiology


34- امروز کتاب کم حجم ولی بسیار کاربردی را برای دانلود انتخاب کردم. این کتاب جدید و چاپ 2017 است و  بصورت کاملا مفید روشهای رگرسیونی در اپیدمیولوژی را توضیح می دهد و مثالهای متعدد در هر فصل دارد. با توجه به اینکه در مثالها نیز از دستورات نرم افزار استیتا استفاده شده است تمایل به مطالعه این کتاب را بیشتر می کند. توصیه بنده این است حتما این کتاب را مطالعه کنید. 

دانلود  کتاب Applications of Regression Models in Epidemiology


35- امروز کتاب کم حجمی برای اپیدمیولوژی توانستیم پیدا کنیم که 171 صفحه است و به مباحث مهم اپیدمیولوژی پرداخته است. به نظرم این کتاب بیشتر برای کسانی که می خواهند مرور کوتاهی بر مبانی اپیدمیولوژی داشته باشند مفید می تواند باشد. کتاب از انتشارات دانشگاه آکسفورد می باشد و متن راحتی دارد. 

دانلود کتاب Epidemiology_ A Very Short Introduction 


36- تقریبا تمامی پژوهشگران با مساله داده های گم شده سر و کار دارند. چگونگی برخورد با این داده ها همیشه یکی از سوالات اساسی است. امروز یک کتاب تخصصی و ویژه برای این موضوع پیدا کردم. در این کتاب مفهوم داده های گم شده و چگونگی تشخیص و ... شرح داده شده و نهایتا اینکه روش آنالیز این داده ها در نرم افزارهای مختلف توضیح داده شده است. مثالهای متعددی هم در لابلای کتاب وجود دارد. متن کتاب نیز صریح و فهمیدن آن نسبتا راحت است. 

دانلود کتاب Missing Data Analysis and Design


37- امروز پس از مدتها، کتاب جدیدی را برای آپلود انتخاب کردیم. برخی از عزیزان اپیدمیولوژیست، فیلد مورد علاقه شان برای تحقیق، space time می باشد. برخی مقالات نیز در این زمینه توسط دوستان ارشد و دکتری چاپ شده است. کتاب امروز عنوانش statistical method for disease clustering می باشد که توسط انتشارات اشپرینگر در سال 2010 چاپ شده است. بنده این کتاب را نخوانده ام اما در مرور گذرایی که داشتم به نظرم کامل آمد.. توصیه می کنم دوستانی که در این زمینه کار می کننداین کتاب را بخوانند. امیدوارم مفید واقع شود. 

دانلود کتاب statistical method for disease  
نظرات() 
شعیب
یکشنبه 29 بهمن 1396 01:16 ب.ظ
سلام خسته نباشید
من کارشناسی بهداشت حرفه ای خوندم و الان در مرکز بهداشت کار می کنم میخواستم بپرسم اگه ارشد رشته اپیدمیولوژی بخونم میتونم در مرکز بهداشت (شهری یا روستایی) کار بهداشت خانواده یا مبارزه با بیماری ها انجام بدم
و سوال بعدی هم برنامه درسی ارشد اپیدمیولوژی در دانشگاه زاهدان چه روز هایی است؟
ممنون.زود جواب بدین لطفا
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
در خصوص سوال اول متاسفانه نمیدانم. باید وضعیت تبدیل و ... را دد سیستم اداری جایی که شاغلید جویا شوید. سوال دوم هم دانشجویان زاهدان میتوانند پاسخ دهند.
فروغ
یکشنبه 22 بهمن 1396 08:31 ب.ظ
با سلام و خداقوت به شما
خودتان و سایتتان و مطالب خوب و مفیدتان واقعا قابل تحسین است . تنها برای سپاس ، می توانیم برای سلامتی و موفقیتتان دعا کنیم.
اگر امکانش هست حل تمرینات کتاب P.Jewell رو برای بنده ارسال بفرمایید.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
درود بر شما ممنونم.
متاسفانه با توجه به شرایطی که پیش آمده واقعا وقت نمی کنم سایت را به مانند قبل پویا نگه دارم. نیاز به همکاری داریم که متاسفانه دوستان هیچ کدام اعلام همکاری نکردند.
لطفا ایمل تان را چک کنید
N
پنجشنبه 19 بهمن 1396 12:58 ق.ظ
سلام ببخشید میخواستم اگه امکانش هست حل تمرین کتاب applied statistics
از Ruth M.Mickey/ olive Jean Dunn/Virginia .Clark رو برام بفرستین؟ممنون
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ندارم
ماندانا نوذری
جمعه 6 بهمن 1396 02:13 ب.ظ
سلام روزتون بخیر
اگر امکانش هست حل تمرین کتاب statistics for epidemiology by Nicholas p.jewell را برای من هم ایمیل کنید
با تشکر
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ارسال شد
behrooz
چهارشنبه 17 آبان 1396 11:21 ب.ظ
hello prof
Thanks for everything
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
موفق باشید
پریسا
دوشنبه 15 آبان 1396 03:46 ق.ظ
با سلام
خیلی متشکرم برای کتابهایی که برای دانلود روی سایت قرار دادید. من دانشجوی اپیدمیولوژی در دانشگاه مونترال کانادا هستم . برای تهیه هریک از این کتابها در اینجا صدها دلار باید هزینه کرد ممنون از زحمات شما ویک درخواست. اگر امکان دارد کتاب آمار زیستی دانیل را چه به زبان اصلی و یا ترجمه شده توسط دکتر آیت اللهی را نیز روی سایت قرار دهید ممنون از شما
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
درود بر شما
سرچ میکنم اگر پیدا کردم حتما در همین بخش برای دانلود می گذارم.
مکید باشید
احمد
پنجشنبه 5 مرداد 1396 06:29 ب.ظ
با تشکر از زحماتتان

خیلی عالی و مفید هستند
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
متشکرم
موفق باشید
دوشنبه 28 فروردین 1396 01:06 ب.ظ
سلام تشکر از زحمتهاتون
اگر میشه برای جواب سوالی که دارم ایمیل بزنید ممنون میشم
شما حل تمرینstatistics for epidemiologi. Nicholasp p.jewell را دارید.من شدیدا به حل تمریناتش احتیاج دارم.ممنون
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
بله دارم اما ایمیل تان را ذکر نکرده اید. ضمنا اپیدمیولوژی آنگونه نوشته نمی شود.
دانشجو
پنجشنبه 21 بهمن 1395 09:37 ب.ظ
سلام
اقای دکتر من در زمینه پرپوزال نویسی و مقاله نویسی اطلاعات جامع و خوبی رو ندارم امکانش هست فایل اموزشی در این زمینه را در سایت قرار بدید نحوه سرچ کردن و پیدا کردن مقالات و اصول و فنون مقاله نویسی و....
با تشکر از سایت خوبتون
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
کمی این روزها سرم شلوغ شده انشالله به مرور سایت را پربار می کنیم. از این نظر هم برنامه هایی برای اعتلای سایت داریم
حمید
دوشنبه 6 دی 1395 02:32 ب.ظ
خیلی مغرضانه جواب میدید
من دانشجو ی ایشان بودم . کتابشون فوق العادس و امسال کتابشون 100درصد کنکور رو پوشش داده . یکی از همکلاسیامون از کرمانشاه میومد فقط واسه کلاس ایشون
بهرحال مشاوره های مغرضانه و بی انصافانه ندید
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : جناب حمید
بنده مشکلی یا خدایی نکرده خصومتی با هیچ کس ندارم. حقیقت هم همان است که گفتم ایشان را نمی شناسم و کتابشان را هم در همان حدی که گفتم دیدم. بنده که عرض کردم نظر خاصی در این باره ندارم اما شاید کتاب خوبی باشد. چون قطعیتی در باره کتابشان ندارم برای دانشجویان اپیدمیولوژی توصیه نمی کنم. به نظر بنده کتابهایی که برای آزمون ارشد اپیدمیولوژی معرفی شده است بسیار کارآمد و مناسب هستند. این توصیه ها هم به دلیل سابقه نگارش پاسخنامه تشریحی سوالات کنکورهای ارشد و دکتری اپیدمیولوژی از 1374 تا 1395 بوده است. تشخیص ما این بوده است. اگر شما یا دوستتان تشخیص می دهید کتاب ایشان مناسب است ماکه خصومتی با شما نداریم دوستتان را تشویق کنید که کلاس ایشان را ادامه دهد و کتابشان را مطالعه کنند. اگر شما هم دانشجوی ایشان بودید و قبول شدید هر جایی می توانید از خوبی های ایشان بگویید.
شاید نیازی نبود این توضیحات را می دادم. چون فکر می کنم مطرح کردن این موضوع فقط در جهت تبلیغ ایشان و کتابشان بوده است اما پاسخ را دادم که بقیه بازدید کنندگان هم ببینند.
موفق باشید
وحید
یکشنبه 5 دی 1395 11:28 ق.ظ
سلام آقای دکتر کتاب clinical preventive medicine را چه جور می تونم پی دی اف آن دانلود کنم ؟
ممنون از راهنمایی شما
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام متاسفانه بنده این کتاب را پیدا نکردم.
شنبه 4 دی 1395 02:12 ب.ظ
با عرض سلام وادب واحترام خدمت جناب آقای عباسی عزیز
بی شک کارارزنده شما ستودنی است هرچندازترس اینکه مبادا مزاحمتان بشوم شماره خودتان رابه این حقیرندادید به هرحال ازشما متشکرم اگرامکان تهیه کتاب
methods in observational epidemiology
kelsey برای شما وجوددارد ممنون میشم توی تلگرام اطلاع بدید اگه دانشکده بهداشت داره برم بدم انتشارات برام کپی کنه ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
من نمی شناسم شما چه کسی هستید اما محض اطلاعتان عرض می کنم که تعداد کثیری از افراد در خصوص مسایل مختلف من جمله آزمون، مشاوره و کتابها و ... خواهان تماس با بنده هستند اگر فرض کنید روزی سه تماس داشته باشم و چند پیامک، واقعا خسته کننده می شود(البته قبلا این اتفاق افتاد و متاسفانه تعداد تماسها و البته ساعات آن خیلی اذیت کننده بود برای مثال ساعت 12 شب تماس می گرفتند و برای روز فردا که آزمون ارشد بود راه حل رفع استرس می پرسیدند.) نهایتا آن خط عوض شد و الان هم نه تنها شماره ام را به کسی نمی دهم بلکه تماس های ناشناس را هم جواب نمی دهم. به نظرم سایت و البته کانال تخصصی آزمونهای اپیدمیولوژی جوابگوی تمامی سوالات ممکن دانشجویان هستند.
متاسفانه این کتاب را نتوانستم پیدا کنم از آقای طاهری انتشارات دانشکده بهداشت ع پ تهران بپرسید شاید داشته باشند.
ش م
شنبه 15 آبان 1395 01:12 ق.ظ
سلام به همه دوستان. از دوستان ارشد شهید بهشتی جزوه دکتر زائری رو که آمار دو رو تدریس میکن بخواهید بسیار مفید هست برای ازمون ها.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ممنون از شما
چهارشنبه 12 آبان 1395 01:14 ق.ظ
عالی بود دکتر.مخصوصا جزوه متولیان .خیلی کمکم کردی.منم سالمندشناسم ترم2PHD.کاری داشتی خبرم کن.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : خواهش می کنم.
منم سالمندشناسم ترم2PHD.کاری داشتی خبرم کن؟؟؟؟
فرناز
پنجشنبه 29 مهر 1395 11:23 ق.ظ
سلام اقای دکترمیخواستم بپرسم فایل ترجمه کتاب گوردیس روندارین ؟لطفاکمکم کنید
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : یلام
کتابش در بازار موجو است. خریداری کنید. اکثر کتابخانه های علوم پزشکی هم دارند.
سه شنبه 12 مرداد 1395 04:14 ب.ظ
با سلام و عرض ادب
ببخشید میخواستم بدونم کتاب (اصول طراحی پرسشنامه در مطالعات علوم پزشکی) رو چطوری میشه تهیه کرد ؟
فایل پی دی اف کتاب آیا موجود هست ؟
ممنون
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
کتابهای ایرانی معمولا پی دی اف ندارند. می توانید خرید اینترنتی کنید:
http://www.adinehbook.com/gp/product/9649173943
کاوه
دوشنبه 10 خرداد 1395 11:18 ب.ظ
سلام
جزوه اصول و روشهای اپیدمیولوژی دکتر متولیان عالی بود...
واقعا مرسی...
خواهش میکنم که جزوه های سایر اساتید رو هم برای دانلود بذارید لطفا...
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
این جزوه را یکی از دوستانمان آقای دکتر بی طرف آماده کرده بودند و ما آنرا در سایت منتشر کردیم. برای بقیه اساتید متاسفانه نمی توان این کار را بدون اطلاع قبلی انجام داد.
َASA
چهارشنبه 5 خرداد 1395 02:48 ب.ظ
عرض سلام و احترام خدمت شما بزرگوار
من دانشجوی کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی هستم و یه سوال از حضورتون داشتم و اون اینکه متد پایان نامه بنده به روش تایم سریز هستش. آیا کتابی داریم که روش تایم سریز رو به طور کامل به فارسی معرفی کرده باشه و نحوه انجام اون رو با استتا توضیح داده باشه؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام و درود
از انتشارات گپ کتابی با عنوان روش تحلیل سر ی‌های زمانی بیماری‌ها با استفاده از نرم‌افزارStata توسط دکتر انصاری موجود است که ایشان پایان نامه دکترای خودشان در همین مورد بود. لینک خرید کتاب
http://gapnashr.com/products/86/روش تحلیل سر ی‌های زمانی بیماری‌ها با استفاده از نرم‌افزارStata
پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 03:31 ب.ظ
سلام
واقعا خسته نباشید میگم
اگه کلید ازمون ارشد پارسال هم بذارید ممنون میشیم
دیگه چیزی به کنکور نمونده یه بار هم سوال های پارسال و نخوندیم به علت نداشتن پاسخنامه
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
قرار داده شد. لطفا به پست مربوطه مراجعه کنید
دوشنبه 26 بهمن 1394 09:18 ب.ظ
سلام گفته بودید دانلود جزوه تدریس شده توسط دکتر متوسلیان. نیست که..؟!!! نگفتید تدریس در چه موضوعی بوده
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
اصول و روشهای اپیدمیولوژی، مورد شماره 12 با توضیح حدود 5 سطره که دو بار هم اسم دکتر متولیان را آورده ام نمی دانم چطور ندیده اید.
مرادی
چهارشنبه 14 بهمن 1394 07:26 ب.ظ
سلام اقای دکتر خسته نباشید.یه سوال داشتم.کتابی در مورد ارزیابی کارایی و اثربخشی نظام مراقبت معرفی میکنید؟؟شیوه و فرمول خاصی داره؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ممنون
در کتاب بهداشت عمومی سه جلد دکتر حاتمی در این خصوص یکی دو فصل هست اما جامع و کامل نیست ولی باز می تواند کمکتان کند.
من سرچ می کنم کتاب خاصی اگر پیدا کردم در همین قسمت بارگذاری می کنم که دانلود کنید.
دوست
یکشنبه 4 بهمن 1394 07:58 ب.ظ
سلام دکتر جان
یه سوال
برای محاسبه ی درستنمایی در کتاب مبانی که از شما دیدم و مطالعه نمودم یک فرمول داریم که بدین ترتیب است
صورت کسر احتمال نتیجه ی آزمون به شرط بیماری
مخرج کسر احتمال نتیجه ی آزمون به شرط سالم بودن
آیا منظور این است که در صورت حساسیت جایگزین شود و مخرج ویژگی؟
ممنونم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام و ادب
متاساغنه الان کتاب در دسترسم نیست که ببینیم کدام قسمتها را در ان آوردیم اما درستنمایی را معمولا به صورت مثبت و منفی محاسبه می کنیم در مثبت صورت کسر می شود حساسیت تقسیم بر یک منهای ویژگی و در منفی فرمول می شود یک منهای حساسیت تقسیم بر ویژگی.
س
جمعه 2 بهمن 1394 12:48 ق.ظ
سلام خسته نباشید اقای دکتر میشه یه کتاب خوب و کامل درمورد spssبهم معرفی کنید .
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام و ادب
کتاب زیر کتابی فوق العاده کاربردی و مفید برای دانشجویان علوم پزشکی است که دکتر حقدوست هم قسمتهایی از کتاب را نوشته اند :
آنالیز آماری در پژوهش های علوم پزشکی با استفاده از نرم افزار SPSS
انتشارات پژواک علوم آریا
مهناز
دوشنبه 23 آذر 1394 12:12 ب.ظ
سلام
آقای عباسی من تصمیم دارم اپید بخونم رشته کارشناسیم فناوری اطلاعات سلامت بوده منبع رو از سایت پیدا کردم ولی دقیقا نمیدونم کدوم کتابا یا کدوم سرفصلها رو بیشتر بخونم ممنون میشم در این رابطه راهنماییم کنید
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
قسمت معرفی منابع ارشد تمامی منابع را با توضیحات لازم ارایه داده ام. در خصوص تصمیم تان باید عرض کنم بنده نیز از رشته نامرتبط وارد این رشته شده ام و البته در سال اول که ارشد امتحان دادم نیز رتبم 12 شد. تلاش و اراده شما می تواند شما را به موفقیت برساند. باید کمی زیاد بخوانید. نمی توان گفت کدام سرفصل ها اما در هر ماده درسی مهمترین کتابها مشخص هستند که در قسمت منابع ارشد اپیدمیولوژی توضیحات آن را نوشته ام.
موفق باشید
عسکری
پنجشنبه 19 آذر 1394 02:12 ب.ظ
سلام
بسیار متشکرم بابت فایلهای خوبی که گذاشین
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
خواهش می کنم. با ما همراه باشید.
محسن
دوشنبه 16 آذر 1394 10:23 ب.ظ
از لطف و عنایت شما در قرار دادن مطالب مفید علمی کمال سپاس را دارم. برا ی شما آرزوی سلامتی میکنم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
از اینکه مطالب مورد استفادتون قرار گرفته است خوشحالیم.
موفق باشید
ایران 94
چهارشنبه 29 مهر 1394 07:48 ب.ظ
باعرض سلام وخسته نباشید .ازمطالب شما نهایت استفاده رو بردیم .واقعا متشکرم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
همراه ما باشید. بر اساس نظرات شما بازدیدکنندگان مطالب بیشتر و مفیدتری در سایت قرار می گیرند.
اپید92
دوشنبه 27 مهر 1394 12:16 ب.ظ
سلام و وخسته نباشید
بسیار عالی است و به خاطر زحماتتون در ارایه منابع دکترا و کتب مناسب در این زمینه سپاسگزارم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
خواهش می کنم. انشالله که مورد استفاده عزیزان قرار گیرد. با ما همراه باشید. حضورتان مایه دلگرمی برای ادامه فعالیت سایت است.
امیر
دوشنبه 6 مهر 1394 10:39 ب.ظ
با تشکر از زحماتتان
خیلی خوب بود.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : با سلام
با ما همراه باشید. مطالب جدیدی در راه است.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.